Facebook Twitter Google+ Youtube Pinterest
Gimev
Son Dakika
Faaliyetlerimiz2153 Okuma     14.08.2015 - 20:37:09

GİMEV Üyeleri Kırcaali Yaylasında Toplandı

Yayla Şenliğinde sunuculuğu yapan Vakıf Müdürü Ali Aydın katılımcılara hoş geldiniz, diyerek günün anlam ve önemini belirtecek

GİMEV Üyeleri Kırcaali Yaylasında Toplandı

Yayla Şenliğinde sunuculuğu yapan Vakıf Müdürü Ali Aydın katılımcılara hoş geldiniz, diyerek günün anlam ve önemini belirtecek konuşmacıları şenlik alanına davet etti.

Vakıf adına Konuşan GİMEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kırdemir,vakfın çalışmalarını, İstanbul’da vakfa alınan mülk ve ödemelerinden bahsederek tüm katılımcılara teşekkür etti. Kırdemir “elimizi büyük bir sorumlulukla taşın altına sokmuş bulunuyoruz. Bu taşı hep beraber kaldırırsak kimsenini eli taşın altında kalmamış olur. Bundan önce gösterdiğiniz desteği bir defa daha sizden bekliyoruz. Bu konuda kendi imkanlarınız yanında bizim ulaşamadığımız diğer kardeşlerimize ulaşmanızı özellikle istiyoruz” dedi.

Daha sonra Sakarya Giresunlular Dernek Başkanı Köksal Küçük, Sakarya Bulancaklılar Dernek Başkanı Aslan Demir, GİMEV Sakarya Temsilcisi A.Rahman Karyağdı, Küçücek Belediye Başkanı Yaşar Akgün birer konuşma yaptılar.

Küçük, konuşmasında Giresunlu olmaktan gurur duyduğunu belirterek “Giresunluların yaptığı her etkinliğe mutlaka katılmaya çalışıyorum. Bu tür etkinliklerin birlik ve beraberlik içinde devamlı yapılmasını temenni ediyorum” dedi.

Şenliğe Vakıf Başkanı Mehmet Kırdemir,Vakıf Sekreteri Ramazan Ekizoğlu,Vakıf Müdürü Ali Aydın, Giresunlular Derneği Başkanı Köksal Küçük, Bulancaklılar Derneği Başkanı Aslan Demir, Küçücek Belediye Başkanı Yaşar Akgün ve Küçücekliler, Sakarya Ordulular Derneği Başkanı Namık Aydın, Sakarya Kültür Dershanesi ve Uğur Dershanesi Yöneticileri, Vakıf Temsilcisi A.Rahman Karyağdı, Kozluk Mahalle Muhtarı Şaban Bulan, Erenler ilçesinde oturan Giresunlular, çevre illerden gelen mezun ve mensuplar ile çok sayıda Giresunlu hemşerimiz katıldılar.

Şenliğin sonunda ise 3 gün önce şehit olan Bulancaklı Dursun Buz ve tüm şehitlerimize, GİMEV üyelerinden ve yakınlarından ve yayla şenliğine bu güne kadar katılan tüm hemşerilerimizin yakınlarından vefat edenlerin ruhlarına Kur’an-ı Kerim okunarak dua yapıldı.

Haber: Abdullah Yazıcı

Fotoğraf: Ali Aydın

Haber Kaynağı: GİMEV

Güncel   |   Vakfımızdan   |   Okullarımız   |   Organizasyon   |   Faaliyetlerimiz   |   Basında Gimev   |   Burs Ve Eğitim   |   Sağlık   |   Toplum - Yaşam