Facebook Twitter Google+ Youtube Pinterest
Gimev - Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Eğitim Ve Kültür Vakfı
Son Dakika
Güncel Yorum      142 Okuma     21.11.2022 - 16:41:54

Giresun İmam Hatip Lisesi mezunu

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kuruluna, 1982-83 Yılı Giresun İmam Hatip Lisesi mezunu olan Sayın Ahmet GÜNDOĞDU atanmıştır.

Giresun İmam Hatip Lisesi mezunu

Cumhurbaşkanlığı  Eğitim ve Öğretim  Politikaları Kuruluna, 1982-83 Yılı  Giresun İmam Hatip  Lisesi mezunu olan Sayın Ahmet GÜNDOĞDU atanmıştır.  Rabbim Hayırlı hizmetler yapmasını nasip etsin.  
 1982-83 Yılı  GİRESUN  İmam hatip lisesi´nde bitirmesinin ardından 1987 senesinde Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´ni tamamladı. Uzun seneler Ticaret Meslek Lisesi´nde öğretmenlik görevi yapan Ahmet Gündoğdu, Askerliğini Kars-Selim Lisesinde Yedek Subay Öğretmen olarak bitirdi. 1992 senesinde Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Temsilciliği´ni kurup ilçe başkanlığıyla sendikacılığa atıldı. 1996 ve 2002 seneleri arasında sırasıyla İstanbul Şube Sekreterliği, Marmara Bölge Başkan Yardımcılığı, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini devam ettirdi. 

22 Aralık 2002 senesinde yapılan 1. Olağanüstü Kongrede “Eğitim-Bir-Sen” sendikasının Genel Başkanlığına getirilen Ahmet Gündoğdu; 2005, 2008, 2011 senelerinde gerçekleşen Olağan Genel Kurul tekrar Genel Başkanlığına seçilmiştir. 2008 senesinde yapılan “Memur Sen” 3. Olağan Genel Kurulu’nda Konfederasyon Genel Başkanlığı’na getirildi. 2011 senesinde yapılan Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Genel Başkanlığa seçilmiştir. Anayasa Platformu ve Akil İnsanlar Heyeti Üyeliği çalışmalarında bulundu. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri´nde milletvekili adayı olabilmek için 10 Şubat 2015 senesinde Genel Başkanlık görevinden ayrıldı.

Gündoğdu, hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri´nde AK Parti Ankara milletvekili olarak TBMM´ye girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri´nde tekrar AK Parti Ankara milletvekili olarak seçildi. 2015-2018 TBMM İdare Amiri olarak görev yaptı

Evli olan Ahmet Gündoğdu, orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Haber Kaynağı:

Etiketler: giresun , imam , hatip , lisesi , mezunu , güncel

 

 

Önemli Uyarı: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, genel ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici veya benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü maddi, manevi, hukuki, cezai ve idari sorumluluk, içeriği gönderen kişi veya kişilere aittir. Yazılan yorumlardan ve içeriklerden Gimev - Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Eğitim Ve Kültür Vakfı veya www.gimev.org hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel   |   Vakfımızdan   |   Okullarımız   |   Organizasyon   |   Faaliyetlerimiz   |   Basında Gimev   |   Burs Ve Eğitim   |   Sağlık   |   Toplum - Yaşam