Facebook Twitter Google+ Youtube Pinterest
Gimev - Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Eğitim Ve Kültür Vakfı
Son Dakika
Vakfımızdan Yorum      201 Okuma     21.11.2022 - 16:37:38

Gimev Kahvaltıları Başladı

Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Vakfı’nın geleneksel hale gelen aylık Pazar kahvaltıları başladı.

Gimev Kahvaltıları Başladı

İlk kahvaltıya Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan oldu.


Kahvaltı sonrası GİMEV Müdürü İdris Günaydın, vakfın bu yıl yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Günaydın, Giresun ve ilçelerinde bulunan imam hatip liseleri üzerinde çalışıyoruz. Bu liselerde okuyan derslerinde başarılı ve lider kabiliyeti olan üç öğrenciyi tespit etmiş bulunuyoruz. Bu öğrencilerin toplam sayısı 60 civarındadır. Öğrencilerimizin a’dan z’ye bütün ihtiyaçları temin ederek onları yarınlara hazırlamak istiyoruz. Bu konuda burada bulunanlardan gayret istiyoruz” dedi.


GİMEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Maraş da yaptığı konuşmada, “İdris Hocamın söylediği hususu adam yetişmede çok önemli bir adım olarak görüyoruz. İnsan yetiştirmeye ve onların topluma daha faydalı olmasını arzuluyoruz. Ancak bu işimizin daha ilk basamağı, ikinci basamakta vakfımızın Edirnekapı Halk Ekmek Fabrikası yanında bulunan arsasına bir külliye yaparak bu öğrencilerimizi üniversite döneminde yapacağımız bu külliyede yetiştirmek istiyoruz. Bu konuda projemiz Anıtlar Kurulunda bulunmaktadır. Oradan çıkınca inşaat için kapılarınızı çalacağız, buna hazırlıklı olun” dedi.


Daha sonra kürsüye gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Sizinle bu üçüncü buluşmamız. İlkini yerel seçimlerden az önce ikincisini de bu sene Şubat ayının ilk günlerinde yaptık. Ancak ben GİMEV’i takip ediyor ve çalışmalarını olumlu buluyorum. GİMEV’in potansiyelinin yüksek olduğu ve nitelikli olduğu anlaşılıyor. Ben imam hatipli değilim ama 30 yıllık Kuran talebesiyim. Dolayısıyla sizi anlıyorum ve çalışmalarınızı takdir ediyorum. Halk, devlet, millet kaynaşması sağlandı ve birbiriyle et ve tırnak oldu. Bunun kıymetini biliriz de bu devlet elimizden gitmez. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.


Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan da yaptığı konuşmada yaptığı çalışmaları özetledi ve “Bu vakfın kurucularından biri de benim abim. Rahmetli dedem erkek çocukları mutlaka imam hatip lisesine gönderiyordu, ama ben bazı bürokratik engellere takılarak kaydolamadım. Ancak liseyi bitirerek İstanbul’a gelmek kısmet oldu. Ancak İstanbul’da başarılı olmak o kadar da kolay olmadı. Biz Türkiye’nin hep zencisi kabul edildik. Biz Anadolu’nun renklerini temsil ediyoruz. Bizim yaptığımız tüm faaliyetler Anadolu’nun bu renklerini merkeze oturtmak içindir. Dünyayı hegonomik bir zihniyet yönetmek istiyor biz de ona karşı bir mücadele bayrağı dalgalandırıyoruz. Bizim mücadelemiz bir milletvekili olmak bir makam işgal etmek meselesi değil. Bu mücadelede yerimizi almak mücadelesidir.

Bize seçilme hakkını vermek istemiyorlar

Seçme seçilme hakkının millete verilmesi uzun yıllar oldu. Bazıları bize sadece seçme hakkı vermek istiyor ancak biz seçilme hakkı da istiyoruz. Yapacağımız çalışma ile kendimizi fark ettirmemiz lazım. Bir sandıkta bizden önce oyumuz belli şimdi aday olunca bu sandıkta bir artış sağlanabilirse bu ileride STK temsilcisi arkadaşlarımızın da elini güçlendirecektir. Bu da bizim sorumluluğumuzu artırmaktadır. Biz İstanbul’un bütün bölgelerini dolaşıyoruz; bunu da kendiliğimizden değil seçim koordinasyon merkezinin bilgisi dahilinde yapıyoruz.


Giresun gabuğunu gırdı mı?

Biz burada milyonlarca kişiyi bir araya getirerek kültürel bir mücadele verirken bazıları da bizimkiler bir araya gelmiş çökelek yiyorlar diyor. Oysa biz gerçekten bir kabuğunu kırma mücadelesi verdiğimizin farkındayız. Biz kabuk kırma mücadelesi verdiğimiz için“Giresun gabuğunu gırdı” diyoruz ama kabuğunda kalmak isteyenler “gabuğu gırdırmak” istemiyor. Biz gerçekten de Piraziz’e koskoca tabela yaptırıp Giresun’un girişine astık. Ama onlar bunu kaldırmak için mücadele ettiler ve bu tabelayı oradan kaldırdılar. Gittim onlara siz gerçekten “gabuğu gırdırmamışsınız” dedim. Bizim ki bir hedef bunu bile anlamadılar” dedi.

Haber Kaynağı: Giresun Medya Platformu

Haber Kaynağı:

 

 

Önemli Uyarı: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, genel ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici veya benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü maddi, manevi, hukuki, cezai ve idari sorumluluk, içeriği gönderen kişi veya kişilere aittir. Yazılan yorumlardan ve içeriklerden Gimev - Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Eğitim Ve Kültür Vakfı veya www.gimev.org hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel   |   Vakfımızdan   |   Okullarımız   |   Organizasyon   |   Faaliyetlerimiz   |   Basında Gimev   |   Burs Ve Eğitim   |   Sağlık   |   Toplum - Yaşam