Facebook Twitter Google+ Youtube Pinterest
Gimev - Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Eğitim Ve Kültür Vakfı
Son Dakika
Vakfımızdan Yorum      174 Okuma     21.11.2022 - 16:48:25

Yetim Başını Okşamak Terapidir

Giresun İmam Hatip Mezunları Vakfı (GİMEV)´nın aylık Pazar kahvaltılarının bu haftaki konuğu İnsani Yardım Vakfı (İHH) Yetim Birim Başkanı Reşat Başer

Yetim Başını Okşamak Terapidir

Giresun İmam Hatip Mezunları Vakfı (GİMEV)´nın aylık Pazar kahvaltılarının bu haftaki konuğu İnsani Yardım Vakfı (İHH) Yetim Birim Başkanı Reşat Başer´di. Programın açılış konuşmasını Başkan Ahmet Maraş yaptı. Maraş konuşmasında işlerinin yoğunluğu ve yurt dışı seyahatleri nedeniyle yönetimi genç kardeşlerimize bırakıyoruz fakat GİMEV´le olan gönül bağımız her zamankinden daha da fazla olacak şekilde devam edecek" dedi.

Yeni yönetim kurulu adına konuşan Bilal Dede "Ahmet Başkanımızdan aldığımız GİMEV bayrağını aynı şekilde dalgalandıracağız hatta daha yükseklere çıkarmaya çalışacağız" dedi.

Daha sonra Aralık ayının konuğu İHH Yetim Birim Başkanı Reşat Başer söz aldı ve İHH’nın yaptığı faaliyetlerden bahsetti. Başer yaptığı konuşmada "2018 de bir yetime kardeş ol projesi çerçevesinde 100 TL olan fiyatımızı 125 TL ye çıkarıyoruz. Peygamber Efendimiz (S.A.V) kalbiniz katılaşmışsa bir yetimin başını okşayınız diyerek, yetimlere önem verilmesinin altını çizmiştir" dedi.

Başer; Eyüp Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere çeşitli okullardan bir yetime kardeş ol projesine destek olan öğrencilerin durumlarını anlatırken GİMEV dostları adeta gözyaşlarına boğuldu. Başer, bu okulda iki öğrencimizin başlattığı kampanyada bugün 139 yetime bakılan bir sayıya ulaştıklarını kaydederek birçok ilçeden daha fazla yetim baktıklarını kaydetti. Her gün dünyada 10 bin yetim çocuk aramıza katılıyor. Tüm dünyada toplam 95 bin ve sadece İstanbul´da 1100 yetim çocuğumuza kardeş olduk diyen Başer "İyilik duygularına olan güven bunalımlarını mutlaka aşmalıyız" dedi.

“Türkiye en çok yardım yapan ülke konumunda. Biz İHH olarak kendimizi değil Türkiye´yi ve Türk Bayrağını tanıtıyoruz. Yaptığımız yardımları Türkiye hanesine ve halkına yansıyacak şekilde yapıyoruz. Kurban çalışmamız insanların sofrasına et götürmek değil, insanların kucaklaşmasını sağlamak.

Arakan kadar ağır şartlar yaşayan ülke görmedik. Arakan, Gazze, Yemen ve Afganistan en çok etkilendiğimiz yerler. En çok hüznü buralarda yaşıyoruz. 54 ülkede yardım, 100 den fazla ülkede kurban çalışması yapıyoruz.

Dünya savaşları bile Suriye´deki iç savaş kadar sürmedi. 8 yıldır devam ediyor. İHH olarak Suriye´de en büyük esir değişimine aracılık ettik.

Türkiye´nin dünyada 34 ülkede 78 Şehitliği var. Türkiye´den başka böyle bir ülke yok. Ayrıca İHH bütün zulme uğrayan mazlumlara yardım yapıyor. Dil, Din ve Irk ayrımı gözetmiyoruz. Kurumlar kapansa da, hukuklar asla kapanmaz" dedi.

Haber Kaynağı:

 

 

Önemli Uyarı: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, genel ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici veya benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü maddi, manevi, hukuki, cezai ve idari sorumluluk, içeriği gönderen kişi veya kişilere aittir. Yazılan yorumlardan ve içeriklerden Gimev - Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Eğitim Ve Kültür Vakfı veya www.gimev.org hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Güncel   |   Vakfımızdan   |   Okullarımız   |   Organizasyon   |   Faaliyetlerimiz   |   Basında Gimev   |   Burs Ve Eğitim   |   Sağlık   |   Toplum - Yaşam